Týždeň dobrovoľníctva 2017

 

Týždeň dobrovoľníctva v Banskobystrickom kraji už tradične organizuje Centrum dobrovoľníctva  v dňoch 16. až 22. septembra. Partnermi pri organizovaní dobrovoľníckych aktivít sú najrôznejšie subjekty z celého kraja, nevynímajú naše združenie. 

Aj tento rok sa môžete stať dobrovoľníkom (nielen) počas tohto týždňa v našom združení. Pripravili sme dve dobrovoľnícke aktivity:

sobota 16. 9. 2017 od 10,00 hod. do 18,00 hod. - Slatinka - pomoc pri príprave a zabezpečení stretnutia rodákov a priateľov dedinky Slatinky - dopoludnia pôjde o aktivity ako upratovanie priestorov tzv. "zály" (bývalý obchod - objekt č. 52) - zametanie, príprava stolov, stoličiek,  občerstvenia. Od 13,00 hod. pôjde o pomoc pri umývaní riadov, nosení jedla na stôl, a po akcii opäť o upratovanie. Viac informácií o ponuke pre dobrovoľníkov nájdete v databáze Centra dobrovoľníctva TU

utorok 19. 9. 2017 od 11,00 hod. do cca 14,30 hod. - Zvolen - jesenné čistenie prírodne cennej časti mestského parku Lanice - jazierka oproti gymnáziu Ľ. Štúra. Pôjde o zber odpadu, osádzanie nových a čistenie existujúcich búdok pre vtákov a opravu cestičiek vysypaním drevnou štiepkou alebo štrkom (lopatovanie, fúrikovanie, rozhrabávanie na cestičky). Termín akcie je prispôsobený začínajúcim študentom ekológie, ku ktorým sa môže pridať aj verejnosť. Viac informácií o ponuke pre dobrovoľníkov nájdete v databáze Centra dobrovoľníctva TU.

Viac informácií o týždni dobrovoľníctva nájdete TU.

Združenie Slatinka pôsobí ako informačný bod o dobrovoľníctve pre región Zvolen a okolie. Viac informácií o náplni činnosti infobodu nájdete TU.

 

Publikácie

Aktuality