Záhrady, ktoré učia

 

Školské dvory, záhrady a areály, ale aj iné verejné priestory, sú často predmetom kritiky malých aj veľkých. Mnohokrát sú prázdne, sivé a nezaujímavé, a ak sa už aj zmenia, málokedy sa pri ich úpravách dospelí pýtajú detí a mladých ľudí, čo by tu chceli mať a ako by mal priestor vyzerať.

Pozývame Vás na prednášku Ivany Poláčkovej z Centra environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA o jednom z prístupov, ako vytvárať atraktívne priestory pre deti a mladých ľudí. V krátkej prezentácii Martiny Paulíkovej zo Združenia Slatinka sa tiež dozviete, ako je možné týchto užívateľov zapájať do plánovania priestorov, ktoré využívajú - a to na príklade školskej záhrady v dedine Slatinka.

Prednáška sa uskutoční v piatok 15 . februára 2019 od 15,00 do 17,00 hod. v priestoroch poradenského centra KONEKT vo Zvolene (ul. J. Kozáčeka 11 - Dom služieb, 3. poschodie).

Prednáška je určená v prvom rade dospelým, ktorí rozhodujú o verejných priestoroch vo Zvolene a inde (učitelia, vedenie škôl, pracovníci s mladými, úradníci), ale aj deťom a mladým ľuďom.

Publikácie

Aktuality