Cena ATLAS 2021 pre Slatinku

 

Zmena klímy a ekosystémov predstavujú globálnu výzvu, ktorá sa týka každého jedného z nás. Preto sa Nadácia VÚB banky rozhodla oceniť cenou ATLAS mimovládne organizácie, samosprávy a firmy, ktoré sa rozhodli niesť na svojich pleciach bremeno záchrany našej planéty a nevzdali sa tejto neľahkej úlohy aj napriek nepriazni a prekážkam. V prvom ročníku v kategórii BIODIVERZITA získala prvé miesto a cenu naša organizácia - Združenie Slatinka za projekt záchrany "riekolesa" v údolí rieky Slatina pred nepotrebnou priehradou. Aj keď záchrana ešte určite potrvá niekoľko rokov, prelomové vyhlásenie vlády SR zastaviť definitívne prípravu vodného diela Slatinka v marci 2020, ukončila jednu etapu presadzovania alternatív ku tejto kontroverznej stavbe.

S finančnou odmenou 10 tisíc eur, ktorá je spojená s prvým miestom, sme sa rozhodli podeliť s ostatnými spolufinalistami, pričom každý z nich dostane na pokračovanie svojich potrebných a užitočných aktivít po 2 tisíc eur. Zvyšok z ocenenia, 4 tisíc eur, pôjde na opravu mosta v Slatinke. Táto suma je pre nás podstatná, ale podľa predbežných odhadov budeme potrebovať viac financií, preto budeme vďační za vaše dary cez portál darujme.sk.

Za ocenenie ďakujeme a veríme, že nám pomôže v ďalších aktivitách na ochranu riekolesa pri rieke Slatina a dedinky Slatinky.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov, ktoré bolo na Deň Zeme 22. 4. 2021, nájdete TU.

Publikácie

Aktuality