Konferencia Staráme sa o vodu a mesto

 

Projekt "Staráme sa o mesto a vodu" prebiehal niekoľko mesiacov na viacerých základných školách vo Zvolene. Jeho cieľom bolo upriamiť pozornosť verejnosti na tému negatívnych dopadov klimatických zmien na mestské prostredie. Deti z III. ZŠ a IX. ZŠ vo Zvolene pravidelne monitorovali vodné toky, vytvorili prezentácie, návrhy opatrení na šetrenie s vodou, nápady na nové adaptačné opatrenia v meste. Spolu so svojimi vrstovníkmi na ďalších školách, ako aj gymnazistami vo Zvolene získali nové informácie o problémoch s vodou nielen na Slovensku, ale prostredníctvom stretnutí so zahraničnými dobrovoľníkmi získali prehľad o problémoch s vodou aj v krajinách, kde je pitná voda miestami už naozaj vzácna (Španielsko, Portugalsko, Taliansko).

Svoje zistenia a výstupy spracovali deti a mladí ľudia do prezentácií, ktoré predstavili v utorok 27. 3. 2018 od 9,00 hod. v Starej radnici vo Zvolene verejnosti.

Pozvánka na žiacku konferenciu v jpg na stiahnutie TU.

Prezentácia a materiály z konferencie:

- Martin Tóčik, Združenie Slatinka

- žiaci VII. ročníka z III. ZŠ vo Zvolene

Adela Bobeničová, Ema Huliaková, IX. ZŠ vo Zvolene

- O. Krkoš, A. Paľková, S. Hanuska, V. Procklová, N. Kožiarová, T. Stronga, IX. ZŠ vo Zvolene

- leták o projekte v .pdf

TU nájdete viac informácií o cieľoch a aktivitách projektu "Staráme sa o mesto a vodu".

Projekt "Staráme sa o vodu a mesto" realizujeme vďaka finančnej pomoci z Fondu Hodina deťom, ktorý administruje Nadácia pre deti Slovenska.

Publikácie

Aktuality