Kosenie parku Lanice 2020

 

Mestský park Lanice sa nachádza neďaleko autobusovej stanice a univerzity vo Zvolene. O časť rozsiahlej zelenej plochy s prírodne cennými miestami, sa starajú dobrovoľníci a dobrovoľníčky už od r. 1997.

Pondelok 15 6. 2020, utorok 16. 6. 2020 a stredu 17. 6. 2020 bolo tradičné ručné kosenie a hrabanie okolia jazierka od inváznych druhov bylín.

Prečo kosíme okolie jazierka ručne?

Jazierko pri penzióne Almada predstavuje posledný zvyšok pôvodného koryta Hrona vo Zvolene. V jeho okolí dobrovoľníci Združenia Slatinka úspešne obnovujú prírode blízke spoločenstvá rastlín. Cieľom je postupne odstrániť invázne druhy - najmä zlatobyľ. Keďže sa pohybujeme v blízkosti vody, a pri jazierku hniezdi množstvo druhov vtákov, nechceme kosenie nechať na stroje, aby nedošlo k poškodeniu hniezd či znečisteniu.

Informácie nájdete na FB TU.

Akcia je súčasťou projektu "Chránime rieky, chránime našu budúcnosť" podporeného z European Solidarity Corps (Erasmus+). Viac info o cieľoch a aktivitách projektu nájdete tu: https://www.slatinka.sk/projekty/projekt/16/chranime-rieky-chranime-nasu-buducnost

Publikácie

Aktuality