Kosenie lúk v údolí Slatiny

 

Pozývame na víkendové jesenné čistenie a kosenie lúk v údolí rieky Slatina, ktorých cieľom je zvýšenie biodiverzity prírodne cenného územia v okolí dediny Slatinka.

23. 9. 2023 (sobota) - o 9,00 hod. stretnutie v bývalej škole v Slatinke (dom č. 32), školenie o bezpečnosti pri práci, následne o 9,30 odchod na lúky, ukončenie o cca 16,00 hod.

24. 9. 2023 (nedeľa) - o 9,00 hod. stretnutie pri bývalej škole v Slatinke (dom č. 32, následne o 9,30 hod. presun na miesto práce, ukončenie o cca 13,00 hod.

Pripravené sú pracovné nástroje (nožnice, hrable, kosáky) a ochranné rukavice, ako aj občerstvenie (teplý obed a večera, ako aj malé občerstvenie počas práce, vrátane nealko nápojov). V prípade záujmu o účasť cez celý víkend ponúkame možnosť prespať v bývalej škole v Slatinke (od piatka do nedele) v prinesenom spacáku. Odporúčame vhodné pracovné oblečenie (dlhé rukávy, dlhé nohavice) a obuv odolnú voči kríkom, starej vegetácii, ale aj počasiu, budeme pracovať na lúke vonku.

Prosíme o prihlásenie sa cez stránku Platformy dobrovoľníctva TU.

Októbrové čistenie bude v rámci víkendového workcampu, ktorý bude 6. 10. - 8. 10. 2023. Program a pokyny sú obdobné, ako pri septembrovom čistení, ale v tomto prípade je nevyhnutné sa prihlásiť VOPRED cez https://inex.sk/sk/events/51803/show_public

Akcia je súčasťou projektu "Tajomný RIEKOLES pri Slatinke", ktorý je realizovaný vďaka podpore Nadácie VÚB. Viac informácií na https://www.slatinka.sk/projekty/projekt/21/tajomny-riekoles-pri-slatinke

 

Publikácie

Aktuality