Verejné mapovanie lúk v údolí Slatiny

 

Srdečne vás pozývame na ďalšie mapovanie vzácnych spoločenstiev v údolí rieky Slatina – v sobotu 13. mája 2023 od 11,00 do 17,00 hod. budeme mapovať lúky s cieľom nájsť miesta vhodné na manažment lúčnych spoločenstiev. Pozrieme sa aj na stav už identifikovaných biotopov s obojživelníkmi, porozprávame sa o hodnotách údolia a spoznáme stále jarnú prírodu.

Stretnutie: sobota 13. 5. 2023 o 11,00 hod. pri mostíku na konci priehrady Môťová. Je to aj začiatok náučného chodníka Údolím rieky Slatina. https://goo.gl/maps/cxGZ3eRCCid1RjnN7

Akcia je vhodná aj pre menšie deti. Nevyhnutnosťou je však vhodné a odolné oblečenie a nepremokavá obuv, prípadne si zoberte náhradné oblečenie. Od konca priehrady pôjdeme po náučnom chodníku do dediny Slatinka, cestou pozrieme lúky nad mokraďou Krpele. Obed, teplý čaj a miesto na oddych bude okolo 13,30 hod. v bývalej škole v Slatinke (dom č. 32 - https://goo.gl/maps/x8ViiBUC3HYZ1f2QA). Odtiaľ následne pôjdeme späť do Zvolena po druhej strane rieky. Koniec predpokladáme o cca 17,00 hod. opäť na konci priehrady Môťová.

Na miesto stretnutia sa dostanete MHD, a odtiaľ pešo cca 2 km popri priehrade. Odporúčame ísť na zastávku Sekier - ZŠ, príp. Sekier - Dom dôchodcov. Prípadne sa môžete pridať (ale aj odpojiť) v Slatinke, kam sa dá dostať autobusom na zastávku Zvolenská Slatina, rázc. Slatinka, odkiaľ pokračujte cca 2 km do dediny ku bývalej škole (dom č. 32). V škole je aj možnosť po dohode prespať buď z piatku alebo do nedele – zoberte si však so sebou spacák. V prípade, ak by ste chceli prísť s psíkmi, dajte nám o tom vedieť vopred.

Akcia je súčasťou projektu "Tajomný RIEKOLES pri Slatinke", ktorý je realizovaný vďaka podpore Nadácie VÚB. Viac informácií na https://www.slatinka.sk/projekty/projekt/21/tajomny-riekoles-pri-slatinke

Viac informácií o akcii a prípadne aktualizácie sú TU.

Publikácie

Aktuality