Zbierka VYLOVME TO! - Za čisté rieky na Slovensku 2022.

 

Aj v tomto roku zbierame financie na čistenie slovenských riek od plávajúceho odpadu, najmä plastov. Podporte miestne iniciatívy cez portál darujme.sk.

Z príspevkov viacerých firiem a jednotlivcov vyzbieraných v roku 2021 sme podporili dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na rôznych miestach Slovenska. Tí pod hlavičkou svojej miestnej organizácie a tiež neformálnej iniciatívy Za živé rieky vyčistili rieku Hron pri Telgárte, rieku Slatina vo Zvolene a pri dedine Slatinka. Časť vyzbieraných financií sme poslali aj rybárom v Žiari nad Hronom, ktorí sa snažia o oživenie rieky po havárií bioplynovej stanice v Budči. Ešte máme kapacity na jedno jesenné čistenie, ale chceme pomôcť riekam oveľa viac - a preto opäť v lete 2022 zbierame financie.

Cieľom zbierky "Vylovme to!" je vyzbierať financie na zabezpečenie dobrovoľníckych brigád zameraných na čistenie riek na Slovensku. Z darovaných financií podporíme zaobstaranie všetkého potrebného (napr. vrecia na odpad, vývoz kontajnerov, náradie, preprava), čo si miestni dobrovoľníci či združenia nedokážu zaobstarať z vlastných zdrojov. O možnosti spojiť sa pri čistení riek so Združením Slatinka a neformálnou iniciatívou Za živé rieky budeme informovať opäť cez FB stránku iniciatívy Za živé rieky.

Podporou pri zberaní financií v roku 2022 nám bude spoločnosť NEBBIA s.r.o. - slovenský líder vo fitness oblečení, ktorý sa zodpovedne stavia k svojmu podnikaniu. Od roku 2019 časť jej produkcie tvoria kolekcie vyrobené z vylovených oceánskych plastov. S každými predanými legínami tak vyčistia oceány o 8 plastových fliaš. V roku 2022 sa firma rozhodla svoje environmentálne aktivity preniesť aj do svojho regiónu. Zorganizovaním zbierky "Vylovme to" chce značka podporiť čistenie slovenských vodných plôch a tokov. 

Publikácie

Aktuality