Zahraničné stretnutia a výmeny

 

Združenie Slatinka spolupracuje s viacerými organizáciami (najmä) v krajinách Európy - vymieňame si inšpirácie, skúsenosti a vedomosti o tom, ako chrániť životné prostredie, ako do toho zapájať mladých ľudí a miestne komunity, ako robiť aktivity efektívne, účinne a zaujímavo. Niekedy cestujú kolegovia a dobrovoľníci zo zahraničia na Slovensko, a niekedy naopak pozývajú partneri do zahraničia nás.

Sme radi, ak sa do tejto výmeny skúseností zapája čím viac aktívnych mladých ľudí, pracovníkov s mládežou alebo ochranárov, ekológov. Príležitosti vycestovať teda otvárame a aktívne ponúkame nielen dobrovoľníkom a členom Združenia Slatinka, ale prakticky každému, kto sa chce pridať.

Tu nájdete informácie o akciách, ktoré spoluorganizujeme pre zahraničných účastníkov na Slovensku alebo ponuky pre ľudí zo Slovenska, aby ste mohli byť súčasťou niektorého projektu v zahraničí či na Slovensku (s účastníkmi zo zahraničia):

→ 29. 5. - 4. 6. 2023 - medzinárodné stretnutie v Bulharsku v rámci medzinárodného projektu "Protected Areas: a playground for the inclusion of young people"- 2 účastníci bez vekového limitu. Ďalší účastníci budú z Bosky a Herzegoviny, Albánska, Srbska a Talianska. TU je info-pack v pdf, kde je aj link na prihlásenie sa.

→ 20. 6. 2023 - 4. 7. 2023 - v spolupráci s UMB v Banskej Bystrici a univerzitami v Španielsku, Portugalsku a Taliansku - hosťovanie študentov v rámci "European University Community Service Program", aktivity pri ochrane prírodných lokalít vo Zvolene a okolí. Prihlasovanie je už uzavreté.

→ 21. 7. - 5. 8. 2023 - letný medzinárodný work camp INEX Slovensko v Slatinke. Prihlasovanie je možné TU.

→ 28. 9. - 7. 10. 2023 - tréning v Taliansku v rámci medzinárodného projektu "Protected Areas: a playground for the inclusion of young people" - 3 účastníci zo Slovenska, bez vekového limitu; miesto: Borrello, Abruzzo Region. Možnosť prihlasovania cez email Združenia Slatinka.

→ 6. 10. - 8. 10. 2023 - víkendový medzinárodný work camp INEX Slovensko v Slatinke. Prihlasovanie je možné TU.

Publikácie

Aktuality