Zahraničné stretnutia a výmeny

 

Združenie Slatinka spolupracuje s viacerými organizáciami (najmä) v krajinách Európy - vymieňame si inšpirácie, skúsenosti a vedomosti o tom, ako chrániť životné prostredie, ako do toho zapájať mladých ľudí a miestne komunity, ako robiť aktivity efektívne, účinne a zaujímavo. Niekedy cestujú kolegovia a dobrovoľníci zo zahraničia na Slovensko, a niekedy naopak pozývajú partneri do zahraničia nás.

Sme radi, ak sa do tejto výmeny skúseností zapája čím viac aktívnych mladých ľudí, pracovníkov s mládežou alebo ochranárov, ekológov. Príležitosti vycestovať teda otvárame a aktívne ponúkame nielen dobrovoľníkom a členom Združenia Slatinka, ale prakticky každému, kto sa chce pridať.

Tu nájdete aktualizované informácie o akciách, ktoré spoluorganizujeme pre zahraničných účastníkov na Slovensku alebo ponuky pre ľudí zo Slovenska, aby ste mohli byť súčasťou niektorého projektu v zahraničí či na Slovensku (s účastníkmi zo zahraničia):

→ 28. 9. - 7. 10. 2023 - tréning v Taliansku v rámci medzinárodného projektu "Protected Areas: a playground for the inclusion of young people" - 3 účastníci zo Slovenska, bez vekového limitu; miesto: Borrello, Abruzzo Region. Prihlásenie UZAVRETÉ.

26. - 27. 9. 2023 - projektové stretnutie začínajúcej aktivity "Dobrovolníctví mládeže v čase klimatické změny", ktorého lídrom je Hnutí Brontosaurus a je podporený z českého Erasmus+ programu. Združenie Slatinka je partnerom aj spolu so slovenským Stromom života. Prihlasovanie: cez email združenia.

→ 6. 10. - 8. 10. 2023 - víkendový medzinárodný work camp INEX Slovensko v Slatinke. Prihlasovanie je možné TU.

V roku 2023 sme už mali možnosť vyslať aktívnych ľudí do Bulharska a v lete sme hostili mladých ľudí v Slatinke v rámci spolupráce s INEX Slovensko.

Publikácie

Aktuality