Podporte vznik online chodníka "Riekoles"

 

Lesmír je bezplatná mobilná aplikácia, ktorá funguje ako digitálny sprievodca slovenskou prírodou. Nájdete v nej tematické náučné chodníky, ktoré vedú po konkrétnych trasách v prírode Tatier, ale aj v okolí Bratislavy. Aplikácia vás naviguje po trase vybraného chodníka a postupne vám na základe vašej polohy odomyká krátke náučné videá, v ktorých sa dozviete niečo o mieste, kde sa práve nachádzate alebo viac o danej téme.

Autori Lesmíru tento rok chcú pokračovať v tvorbe náučných chodníkov na nových lokalitách na Slovensku. Medzi tými, ktoré si vybrali na tento rok, sa ocitlo aj údolie rieky Slatina medzi Zvolenskou Slatinou a Zvolenom. Príprava podkladov, spracovanie scenára a krátkych náučných filmov, natočenie videí a ďalšie kroky bude v rukách autorského kolektívu z LESMÍRu - ale podklady o Slatinke a okolitom riekolese urobíme my, v Združení Slatinka. Sprievodkyňou v rámci riekolesového chodníka bude Martina Paulíková, koordinátorka Združenia Slatinka.

Ďakujeme za podporu kampane za vznik nových lesmírnych chodníkov tu: https://www.startlab.sk/projekty/3211-lesmir-spoznaj-slovensku-divocinu/

Kampaň je už ukončená, v priebehu leta 2023 prebehne filmovanie, následne výroba videí, animácií a všetkého potrebného pre spustenie aplikácie.

 

Publikácie

Aktuality